Wiercenie studni głębinowych – ogólne informacje.

Wiercenie studni głębinowych dla domu.

Żyjąc w domku jednorodzinnym mamy ciekawe opcje, jeżeli chodzi i dostarczanie wody, a więc życiodajnego płynu pod nasz dach. Czasami są to jedyne możliwości, a czasami coś, co może być wyborem dla tych, którzy chcą, by woda w ich kranach była krystalicznie czysta, wolna od zanieczyszczeń i zdrowa dla nas i naszych najbliższych. Wiercenie studni głębinowych to możliwość czerpania wody niezależnie od dostawców i wodociągów, a woda nie musi być uzdatniana chemicznymi procesami w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Dzięki odpowiednim odwiertom na naszym terenie, mamy dostęp do wody, która prawie zawsze jest czysta i pełna makroelementów dzięki temu, że chroni ją warstwa gruntu spełniająca funkcję izolacji i filtra. Zanim, jednak weźmiemy się za skorzystanie z usług firm oferujących odwierty głębinowe, podajemy kilka faktów i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Wiercenie studni głębinowych – ważne informacje?

Oto najważniejsze fakty dotyczące studni głębinowych.

Przeciętne wiercenie studni głębinowych to odwierty na głębokości od 12 do 60 metrów. Studnie 70 m są już uważane za wyjątkowo głębokie, Należy jednak pamiętać, że głębokość studni powinna być najpierw ustalona za pomocą badań wskazujących, na jakiej głębokości znajduje się woda. Warto też zdawać sobie sprawę z tego, że odwiert „na styk”, aby zaoszczędzić pieniądze, może być po pewnym czasie przyczyną tego, że wody po prostu zabraknie.

Średni koszt wiercenia studni głębinowej to od kilku do kilkunastu tysięcy, już z założeniem odpowiedniego rurociągu i pompy. Niektóre z pomp mają niezwykle niski poziom poboru mocy, a rachunki za nie oscylują na poziomie kilku złotych miesięcznie. Całość inwestycji przy większej rodzinie może zwrócić się nawet w przeciągu 3-5 lat w porównaniu do opłat  wodno-kanalizacyjnych przy miejskim podłączeniu.

Wiercenie studni głębinowych w większości przypadków mających pokryć zapotrzebowanie gospodarstwa domowego nie wymaga w tej chwili żadnych pozwoleń, ani nawet zgłaszania tego do urzędów.

Woda ze studni głębinowych najczęściej nie wymaga żadnych dodatkowych procesów uzdatniania wody, a wręcz przeciwnie, jest często wolna od jakichkolwiek zanieczyszczeń, a jednoczesnej pełna zdrowych elementów w odpowiednich ilościach.

Wiercenie studni głębinowych – czy warto?

Zdecydowanie wiercenie studni głębinowej to świetna inwestycja zarówno w zdrowie nasze i naszych bliskich, jak i coś, co zwraca się bardzo szybko. Nie jest potrzebne uzdatnianie wody, pozwolenia, a czas wykonania odwiertów wraz z założeniem odpowiedniej instalacji i pompy, przy wyborze dobrej firmy, zamyka się w maksymalnie kilku dniach.