Opieka stomatologiczna w celu zapobiegania chorób — chirurg stomatologiczny Warszawa

Codzienne szczotkowanie i nitkowanie zębów jest ważne dla zdrowia dziąseł. Codzienne szczotkowanie usuwa płytkę nazębną i cząsteczki jedzenia z zębów i dziąseł, a nitkowanie między zębami usuwa cząsteczki jedzenia i płytkę nazębną spomiędzy zębów. Płytka nazębna to lepka substancja tworzona przez bakterie w jamie ustnej. Jeśli nie będziesz jej usuwać, będzie się ona odkładać na zębach i powodować obrzęk i bolesność dziąseł. Chirurg stomatologiczny Warszawa zaleca mycie zębów dwa razy dziennie, najlepiej po śniadaniu i przed snem. Używaj pasty z fluorem, która usuwa płytkę nazębną, tworząc cienką warstwę na zębach, lub pasty bez fluoru przeznaczonej dla osób, które nie chcą dodawać fluoru do swojej wody. Codzienne nitkowanie zębów usuwa płytkę nazębną i cząsteczki jedzenia, a także pomaga zapobiegać nieświeżemu oddechowi.

Codzienne prawidłowe szczotkowanie zębów wzmacnia szkliwo

Używaj pasty do zębów z fluorem, aby usunąć płytkę nazębną. Pasty do zębów bez fluoru są przeznaczone dla osób niestosujących fluoru, więc pamiętaj, aby szczotkować zęby pastą, która ma znak akceptacji. Pasta do zębów z fluorem powinna być używana przez co najmniej dwa tygodnie przed upływem terminu ważności plomby. Najlepiej jest szczotkować zęby przez dwie minuty dwa razy dziennie. Zacznij od zewnętrznej strony zębów i pracuj w kierunku środka. Najpierw wyszczotkuj przednie zęby i przejdź do tylnych. Dbaj o zęby, a ominie cię chirurg stomatologiczny Warszawa i nie będziesz musiał do niego chodzić.

Jak nitkować zęby – kiedy to robić?

Owiń nić wokół palców i wsuń jej końcówkę między zęby. Przeciągnij przez zęby, delikatnie, ale stanowczo, upewniając się, że nić obejmuje całą płytkę nazębną i cząstki jedzenia między zębami. Staraj się nie owijać nici wokół palców.

Jak płukać usta, czy płukanie ma sens?

Płucz usta antyseptycznym płynem do płukania ust przez co najmniej minutę, obracając go w ustach i dokładnie wypłukując.

Co należy robić, aby mieć zdrowe zęby?

Należy stosować się do zaleceń lekarza chirurga stomatologicznego z miasta Warszawa dotyczących przyjmowania porad związanych z higieną jamy ustnej. Dbanie o zdrowe zęby może tylko nam pomóc. Dbanie o zęby uchroni nas przed wizytą u stomatologa, przed drogimi zabiegami dentystycznymi. A co ważne nie będziemy musieli wyrywać zębów, co jest bolesne. Dbanie o zęby jest kluczowe i należy o tym pamiętać. Szczotkowanie, nitkowanie, a także inne czynności związane z pielęgnacją jamy ustnej zapewnią ochronę naszego uzębienia.