Czym się zajmuje stomatologiczny chirurg?

Stomatologia, to bardzo obszerny dział medycyny klinicznej, którego zainteresowania obejmują nie tylko choroby zębów, ale także innych narządów jamy ustnej, a także strefy szczękowo-twarzowej.

Dentyści zajmują się – jak sama nazwa wskazuje – zębami i należą do tzw. dziedziny medycyny ludzkiej. Oprócz rutynowych czynności, takich jak leczenie przychodzących pacjentów, należy również leczyć pacjentów cierpiących na ból, którzy często przychodzą do gabinetu bez wizyty i chcą uwolnić się od bólu zęba. A zaś chirurg stomatologiczny Warszawa głównie zajmuje się bardziej skomplikowanym zabiegiem, operacji stomatologicznej. Chirurg stomatologiczny to lekarz praktykujący w dziedzinie stomatologii. Są to usta, zęby, dziąsła i pokrewne obszary. Zabiegi te mogą obejmować wypełnienie zęba, drobne operacje, takie jak ekstrakcja zęba, czyszczenie i polerowanie zębów. Chirurg stomatolog zachęci pacjentów do dobrej opieki stomatologicznej poprzez mycie zębów, nitkowanie i regularne czyszczenie, ponieważ te dobre nawyki mogą pomóc w zapobieganiu próchnicy i innym chorobom zębów i dziąseł. Ci piersi jak i ci drudzy nawzajem się uzupełniają niejednokrotnie wspólnie tworząc zgrany zespół.

Kiedy są potrzebni chirurdzy stomatologiczni?

Jeśli coraz bardziej odczuwamy ból związany z zębami, dziąsłami i całą jamą ustną, to wtedy zdecydowanie powinieneś udać się do gabinetu stomatologicznego, aby sprawdzić, czy nie rozwija się jakaś choroba lub czy coś się dzieje z naszymi zębami lub jamą ustną – stomatolog nas zbada. Stomatolog po badaniu zdecyduje czy dalsze leczenie ma przejąć chirurg stomatologiczny Warszawa czy nie będzie konieczna interwencja chirurgiczna. Wizytę u stomatologa należy umówić w szczególności w następujących przypadkach:

– z silnym bólem zęba, nie podatnym na działanie środków przeciwbólowych;

– w przypadku niemożności leczenia terapeutycznego;

– z niewłaściwą lokalizacją zębów mądrości;

– w obecności nowotworów w jamie ustnej;

– gdy wskazane jest wszczepienie szczęki.

Jeśli nie ma powodów do niepokoju stomatolog może udzielić porady profilaktycznej, zalecić środki do pielęgnacji zębów i dziąseł, przepisać kompleks mineralno-witaminowy w celu wzmocnienia szkliwa zębów i innych struktur.

Chirurg stomatologiczny, to specjalista sam w sobie. Potrafi przeprowadzić skomplikowane operacje szczękowo zębowe. A chirurgia stomatologiczna to specjalność medyczna i chirurgiczna, która jest odpowiedzialna za dużą liczbę interwencji, od prostego usunięcia zęba po usunięcie guzów nowotworowych usadowionych w jamie ustnej.