Najsilniejsze magnesy to neodymy

Magnesy neodymowe są rodzajem magnesu ziem rzadkich. Są one wykonane ze stopu neodymu, żelaza i boru. Magnesy neodymowe są najsilniejszym rodzajem magnesu stałego. Są one używane w różnych aplikacjach, w tym silnikach, generatorach, głośnikach i słuchawkach. Magnesy neodymowe są wytwarzane przez połączenie żelaza, boru i neodymu. Powstały stop jest następnie tworzony w kształty takie jak dyski, pierścienie lub bloki.

Neodymy są bardzo silne

Magnesy neodymu są bardzo silne. Mały magnes neodymu może wytrzymać do 1000 razy większy niż własna waga. Magnesy neodymowe są również bardzo kruche. Neodymy, czyli magnesy neodymowe Można je łatwo złamać lub rozdrobnić, jeśli zostaną upuszczeni lub uderzone zbyt mocno. Magnesy neodymowe są stosowane w różnych zastosowaniach, w tym silnikach, generatorach, głośnikach i słuchawkach.

Gdzie stosowane są neodymy

Magnesy neodymowe są również stosowane w terapii magnetycznej. Magnesy neodymowe są najsilniejszym rodzajem magnesu stałego wykonanego ze stopu neodymu, żelaza i boru. Są one używane w wielu różnych zastosowaniach, od silników elektrycznych i generatorów po głośniki i dyski twarde. Magnesy stałe są wykonane z materiałów, które można magnetyzować i utrzymywać magnetyzację lub magnetyzm, bez potrzeby zewnętrznego pola magnetycznego.

Jak silny jest neodym

Siła magnetyczna magnesu trwałego mierzy się na jego wytrzymałości pola magnetycznego, która jest siłą na powierzchnię jednostki wywieraną przez magnes na materiał magnetyczny w jego pobliżu. Jednostką do pomiaru wytrzymałości pola magnetycznego jest Tesla. Magnes neodymowy został po raz pierwszy wykonany w 1982 r. Przez General Motors i Sumitomo Special Metals.

Neodym jest wytwarzany ze specjalnego stopu

Jest to najsilniejszy rodzaj dostępnego na rynku magnesów stałych i składa się ze stopu neodymu, żelaza i boru. Magnes neodymowy ma bardzo wysoką wytrzymałość pola magnetycznego i jest stosowana w szerokiej gamie zastosowań, w tym silniki elektryczne, generatory, głośniki, dyski twarde i skanery obrazowania rezonansu magnetycznego (MRI). Magnes neodymowy jest wytwarzany przez połączenie żelaza, boru i neodymu w stanie stopionym, a następnie szybkie chłodzenie. Proces ten tworzy silne wiązanie między atomami stopu, co powoduje materiał o bardzo silnych właściwościach magnetycznych.

Zalety neodymu

Magnes neodymowy ma szereg zalet w stosunku do innych rodzajów magnesów, w tym: 1. Wyższa wytrzymałość pola magnetycznego-magnes neodymu ma wytrzymałość pola magnetycznego, która jest około 1. 4 razy większa niż najsilniejszy typ magnesu stałego (magnes Samarium-Cobalt). Wyższa moc-magnes neodymu ma potępienie, które jest około 5 razy większe niż następny najsilniejszy rodzaj magnesu stałego (magnes Samarium-Cobalt).