Jakie są Najlepsze Uczelnie w Krakowie?

Jakie są Najlepsze Uczelnie w Krakowie?

Które Uczelnie są najlepsze w Krakowie?

Odpowiedź na to pytanie może być trudna, gdyż w Krakowie istnieje wiele wyśmienitych szkół wyższych. Za najlepsze uczelnie w Krakowie uchodzą Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza, Akademia Ekonomiczna, Uniwersytet Pedagogiczny oraz Uniwersytet Ekonomiczny.

Klasę Uczelni w Krakowie Średnio reprezentują:

  • Uniwersytet Jagielloński
  • Akademia Górniczo-Hutnicza

Mając na uwadze wszystkie istotne parametry, jak szeroki wachlarz kierunków studiów, liczbę studentów czy wielkość kampusu, najlepsze uczelnie w Krakowie to:

Top 5 Uczelni w Krakowie
Miejsce Nazwa Uczelni Obszar
1 Uniwersytet Jagielloński Humanistyczna
2 Akademia Górniczo-Hutnicza Techniczna
3 Akademia Ekonomiczna Ekonomiczna
4 Uniwersytet Pedagogiczny Pedagogiczna
5 Uniwersytet Ekonomiczny Ekonomiczna

Wymienione uczelnie odznaczają się szerokim wachlarzem studiów, skutecznym organizowaniem wykładów i szkoleń, ogromną liczbą wykładowców i studentów, szerokim zakresem badań i dużą ilością programów stypendialnych. Są to także miejsca pozytywnej i korzystnej atmosfery studenckich relacji, stymulujące i innowacyjne wnętrza, które dają możliwość indywidualnego rozwoju.

Jakie są Najlepsze Uczelnie w Krakowie?

Kraków jest jednym z najbardziej popularnych miast w Europie, do którego wciąż przybywają ludzie poszukujący wykształcenia wyższego. Miasto oferuje całe mnóstwo różnorodnych szkół wyższych przedłużających tradycję akademicką tysięcy lat. Na dodatek wykształcenie w Krakowie poza niskimi opłatami za studia, gwarantuje również jedno z najlepszych w Polsce poziomów nauczania. Poniżej znajduje się lista najlepszych uczelni wyższych w Krakowie, wraz z ich ofertą edukacyjną i specjalizacjami:

Uniwersytet Jagielloński

Uniwersytet Jagielloński to pierwsza i najstarsza w Polsce uczelnia wyższa, która przetrwała od XIV wieku. Uniwersytet Jagielloński oferuje szeroki wybór programów studiów na poziomie undergraduate, master and doctoral w 32 dziedzinach od filozofii, przez prawo, socjologię, historię, aż do inżynierii i nauk przyrodniczych.

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica

W zakresie studiów inżynierskich i magisterskich Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica, jest jednym z najbardziej znanych i cenionych ośrodków akademickich w Polsce. W ramach oferty AGH znajduje się siedem wydziałów: Narzędzi Przetwarzania Informacji i Inżynierii Elektrycznej, Inżynierii Mechanicznej, Inżynierii Chemicznej i Procesowej, Fizyki i Informatyki Stosowanej, Inżynierii Górniczej i Górnictwa Podziemnego, Inżynierii Środowiska oraz Zarządzania.

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki to druga co do wielkości uczelnia w Krakowie i jeden z liderów technologii na polskim rynku. Uczelnia oferuje szeroki wybór różnorodnych programów i studiów na poziomie aplikacji i nauk technicznych w 14 kierunkach w zakresie inżynierii, nanotechnologii i informatyki.

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej to pierwsza w Krakowie uczelnia akademicka założona z myślą o edukacji i jednocześnie jedna z największych uczelni pedagogicznych w Polsce. Uczelnia ta oferuje szeroki wybór kursów na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, specjalistycznych, inżynierskich i doktoranckich w dziedzinach takich jak: nauki pedagogiczne, psychologia, filologia, logopedia i eksperymenty społeczne.

Uczelnia Kierunki Specjalizacje
Uniwersytet Jagielloński Filozofia, Prawo, Socjologia, Historia, Inżynieria i Nauki Przyrodnicze
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica Inżynieria, Master i Doktorat Narzędzi Przetwarzania Informacji i Inżynierii Elektrycznej, Inżynierii Mechanicznej, Inżynierii Chemicznej i Procesowej, Fizyki i Informatyki Stosowanej, Inżynierii Górniczej i Górnictwa Podziemnego, Inżynierii Środowiska oraz Zarządzania
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Inżynieria, Magisterium i Nauka Techniczna 14 kierunków Inżynierii, Nanotechnologii i Informatyki
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej Studia licencjackie, magisterskie, specjalistyczne i doktoranckie Nauki pedagogiczne, psychologia, filologia, logopedia, eksperymenty społeczne

Podsumowując, Kraków jest miejscem z bardzo bogatą ofertą akademicką i uczelnią, która są w stanie spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających studentów. Lista, choć skrócona, wyżej wymienionych jednostek, upewnie Cię, że oferta edukacyjna Krakowa jest warta Twojego czasu i wysiłku.

Najlepsze Uczelnie w Krakowie: Przegląd i Porównanie

Struktura nauki a jakość kształcenia

Kraków oferuje wiele wyższych uczelni, dlatego wybór tej odpowiedniej do wymagań i celów edukacyjnych może być trudny. Musisz zdecydować, czy chcesz studiować full-time, part-time, czy może naukę na odległość. Ważnym czynnikiem przy wyborze uczelni jest porównanie jakości kształcenia względem zasobów, infrastruktury, wyposażenia, siły nauczycieli oraz wielkości.

Porównanie Najlepsze Uczelnie w Krakowie

Nazwa uczelni Rok założenia Uczelniach liczba studentów Prywatna/publiczna
Uniwersytet Jagielloński 1364 45,6 tysiąca Publiczny
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica 1919 43,9 tysiąca Publiczny
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie 1937 26,5 tysiąca Publiczny
Akademia Muzyczna w Krakowie 1939 2,6 tysiąca Publiczny
PWSZ w Tarnowie 1996 4,6 tysiąca Publiczny
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II 2001 6,5 tysiąca Publiczny
Akademia Wizualna w Krakowie 2005 3,2 tysiąca Publiczny

Krakowskie uczelnie oferują niezmierzony zasób trendów w dziedzinach businessu, zarządzania, finansów, humanistyki, technologii i sztuki. W zależności od tego, czy jesteś akademikiem, artystą lub entuzjastą technologii, znajdziesz coś, co spełnia Twoje wymagania. Wszystkie uczelnie, oprócz Akademii Górniczo-Hutniczej, oferują naukę w trybie online.Jeśli zastanawiasz się, na jakich uczelniach w Krakowie warto studiować, koniecznie zobacz jaki ranking stworzyliśmy dla Ciebie – sprawdź tutaj, jakie są najlepsze krakowskie uczelnie: https://apeiron.edu.pl/.