Jakie są najlepsze uczelnie krakowskie do studiowania psychologii?

Jakie są najlepsze uczelnie krakowskie do studiowania psychologii?

Najlepsze uczelnie w Krakowie do studiowania psychologii

Krakowskie uczelnie wyższe zapewniają szeroki wybór kursów psychologicznych

Kraków oferuje szeroki wybór wyższych uczelni zorientowanych na typowe studia psychologiczne. Wyższe uczelnie mają w swych pulach ofert specjalistyczne studia psychologiczne, w ramach których uczniowie będą mieli okazję zdobyć podstawową wiedzę dotyczącą psychologii i jej zastosowania. Do najbardziej popularnych wyższych uczelni w Krakowie o specjalizacji psychologicznej należą: Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Pedagogiczny, Akademia Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytet Ekonomiczny.

Studia psychologiczne na wyższych uczelniach w Krakowie

Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z psychologią, czy już posiadasz podstawową wiedzę o niej, Kraków ma coś dla Ciebie. Wprowadzając szeroki wybór kursów psychologicznych na uniwersytetach w Krakowie, studenci mogą wybrać program, który najbardziej odpowiada ich potrzebom. Uniwersytet Jagielloński oferuje 5-letnie studia licencjackie i 3,5-letnie studia magisterskie w zakresie psychologii, w tym psychologię kliniczną. Akademia Górniczo-Hutnicza i Uniwersytet Pedagogiczny oferują również licencjackie i magisterskie studia psychologiczne, wraz z licznymi programami specjalistycznymi.

Tabela uczelni w Krakowie oferujących kursy psychologiczne

Uczelnia Stopień
Uniwersytet Jagielloński Licencjat, Magister
Akademia Górniczo-Hutnicza Licencjat, Magister
Uniwersytet Pedagogiczny Licencjat, Magister
Akademia Wychowania Fizycznego Licencjat, Magister
Uniwersytet Ekonomiczny Licencjat, Magister

Gdzie najlepiej studiować Psychologię w Krakowie?

Psychologia Krakowa cieszy się bardzo dużą popularnością ze względu na szeroką ofertę kursów i specjalizacji, jakie daje możliwość specjalizacji i dalszego kształcenia. Spośród wielu uczelni akademickich i instytutów badawczych oferujących szeroki wybór studiów magisterskich, licencjatów i przede wszystkim na stopień doktora, trudno wybrać wymarzoną szkołę z psychologią. Kraków jest perfekcyjnym miejscem do nauki psychologii już za sprawą jakości kształcenia, które oferują jego uczelnie. By ułatwić wybór najlepszej uczelni, sporządziliśmy listę uczelni wyższych oferujących specjalizacje psychologiczne w Krakowie:

Uniwersytet Jagielloński

Uniwersytet Jagielloński uzyskał 6. miejsce w wynikach oceny jakości badań naukowych na 2020 rok, osiągając wynik 3,07/5. Słynie z zaplecza naukowego i badawczego – w tym z 5 międzywydziałowych instytutów badań naukowych i 4 instytutów interdyscyplinarnych. Uniwersytet oferuje studia psychologiczne na wszystkich poziomach. Uniwersytet oferuje specjalność w psychologii klinicznej a także kwalifikacja w zakresie psychologii, transportu i zarządzania ruchem drogowym.

Akademia Pedagogiki Specjalnej

Akademia Pedagogiki Specjalnej jest jedną z głównych uczelni w Krakowie specjalizujących się w kształceniu psychologicznym. Znana jest ze swojej jakości i przyjaznego studenckiego stylu życia, gdzie każdy student może cieszyć się atmosferą akademickiego zaangażowania. Dyplomy zdobywane na APS są uznawane na całym świecie. APS oferuje licencjat z psychologii, magisterium psychologiczne oraz studia doktoranckie w psychologii klinicznej i psychiatrycznej.

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oferuje połączenie specjalności ekonomicznych i psychologicznych, jest także jedyną uczelnią w Polsce z certyfikowanym programem psychologii globalnej. Uczelnia ta posiada również wiele zastosowań w ramach pomiaru i psychometrii oraz prowadzi wiele kursów kierowanych do studentów psychologii klinicznej i psychiatrycznej. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oferuje studia licencjackie i magisterskie psychologii, pozwalające studentom poznać teorię prowadzenia badań psychicznych, ich metodologię i praktykę.

Porównanie oferty studiów psychologicznych w Krakowie


Uczelnia Stopień Specjalizacja
Uniwersytet Jagielloński Licencjat, magisterski, doktor Psychologia kliniczna i transportu/zarządzania ruchem drogowym
Akademia Pedagogiki Specjalnej Licencjat, magisterski, doktor Psychologia kliniczna i psychiatryczna
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Licencjat, magisterski Psychometria, miernictwo, psychologia globalna

Uwzględniając wszystkie aspekty wymienione powyżej, można wyciągnąć wniosek, że Kraków ma do zaoferowania wiele możliwości kształcenia psychologicznego i skupia talent wszystkich poziomów edukacji. Wybór odpowiedniej uczelni zależy od tego, jakich specjalizacji oczekuje się po studiach psychologicznych.

Najlepsze uczelnie krakowskie do studiowania psychologii

Wybór najlepszej uczelni do studiowania psychologii w Krakowie

Kiedy mieszkańcy Krakowa zaczynają rozważać studiowanie psychologii, wielu pyta, która uczelnia ma najlepszy kierunek? Wybór uczelni do studiowania psychologii w Krakowie jest tak szeroki, że postanowiliśmy zebrać listę najbardziej wiarygodnych uczelni, które wolą ci, którzy szukają najlepszych programów w psychologii.

  • UJ – Uniwersytet Jagielloński przyciąga wielu studentów dzięki dyscyplinom filozoficznym, które dotyczą psychologii. UJ oferuje również programy psychologiczne obejmujące psychologię kliniczną, psychoanalizę i psychologię społeczną.
  • UP – Uniwersytet Pedagogiczny oferuje także studia psychologiczne oparte na zasadach pedagogiki/psychologii edukacyjnej, psychologii pracy i psychologii transportu.
  • ASP – Akademia Sztuk Pięknych oferuje psychologię eksperymentalną, psychologię komunikacji i psychologię społeczną.
  • AM – Akademia Muzyczna kładzie nacisk na psychologię muzyki i psychologię emocjonalną.

Poniżej przedstawiamy tabelę przedstawiającą najpopularniejsze uczelnie znajdujące się w Krakowie, wraz z dostępnymi programami psychologicznymi:

Nazwa Uczelni Specjalizacje psychologiczne
Uniwersytet Jagielloński Psychologia kliniczna, psychoanaliza, psychologia społeczna
Uniwersytet Pedagogiczny Psychologia edukacyjna, psychologia pracy, psychologia transportu
Akademia Sztuk Pięknych Psychologia eksperymentalna, psychologia komunikacji, psychologia społeczna
Akademia Muzyczna Psychologia muzyki, psychologia emocjonalna

Jak widać z powyższej tabeli, istnieje wiele uczelni w Krakowie oferujących różne programy psychologiczne. Od klasycznych i podstawowych programów psychologicznych, po psychologię edukacyjną, psychologię komunikacji i psychologię muzyki, studenci psychologii mogą znaleźć w Krakowie mnóstwo możliwości do wyboru.Jeśli zastanawiasz się, jakie uczelnie krakowskie są najlepsze do studiowania psychologii, sprawdź to koniecznie! Kliknij w link, aby poznać szczegóły: https://apeiron.edu.pl/psychologia/.