Donice tarasowe z naturalnych materiałów – jak wybrać do nich kwiaty?

Jak wybrać donice tarasowe?

Wybór doniczek tarasowych powinien być uzależniony od wielkości roślin, które chcesz uprawiać, warunków pogodowych w Twojej okolicy oraz Twojego stylu wnętrzarskiego. Polecamy donice różnej wielkości z naturalnych materiałów – ceramiczne lub gliniane. Warto także zwrócić uwagę na kształt i kolor doniczek, aby dopasować je do swojego stylu wystroju tarasu.

Rośliny odpowiednie do donic tarasowych

Donice tarasowe pasują do wielu gatunków roślin. Rośliny, które nadają się do uprawy w donicach tarasowych to głównie kwiaty, takie jak:

  • begonie
  • hortensje
  • gerbery
  • pelargonie
  • fuksje
  • róże rabatowe

Doniczki ceramiczne na taras

Ceramiczne doniczki na taras są łatwe do utrzymania i czyszczenia, a także są dostępne w wielu kształtach, rozmiarach i kolorach. Ceramika to materiał, który oddycha, dlatego też donice ceramiczne na balkon są idealnym rozwiązaniem dla roślin, które potrzebują dużo tlenu. Ceramiczne donice na taras są eleganckie i komponują się z klasycznym stylem balkonowym. Oprócz wielu zalet, które materiał ten może dać roślinom, donice na taras ceramiczne prezentują się wytwornie i szykownie. Ceramika jest materiałem ponadczasowym. Można wzbogacić swój balkon poprzez nadanie mu stylu wiejskiego, umieszczając w donicach ceramicznych kwiaty lub rośliny o intensywnych barwach i różnych wielkościach kwiatów, które nadadzą starodawny klimat wiejskich roślin ogrodowych lub polnych kwiatów.

Doniczki gliniane na taras

Doniczki gliniane na taras to piąty popularny rodzaj doniczek. Gliniane doniczki na taras są dość ciężkie, ale mają praktyczne zastosowanie na zewnątrz – dobrze znoszą warunki pogodowe, a także są dostępne w wielu kształtach, rozmiarach i kolorach, co czyni je atrakcyjnymi dla klienta. Glina to materiał, który oddycha, dlatego też donice gliniane na taras są idealnym rozwiązaniem dla roślin, które potrzebują dużo tlenu.

Jak pielęgnować rośliny w donicach tarasowych?

Aby utrzymać rośliny w dobrej kondycji, należy regularnie je podlewać, nawozić i przesadzać. Zaleca się także, aby rośliny były regularnie podlewane i nawożone oraz chronione przed mrozem i żerującymi owadami.

Kolory roślin a kolory donic na taras

Rośliny o intensywnych kolorach kwiatów będą dobrze prezentować się w donicach o jasnych kolorach, natomiast rośliny o delikatnych kwiatach będą dobrze prezentować się w donicach o ciemniejszych kolorach. Wybór kwiatów zależy przede wszystkim od możliwości i wiedzy na temat pielęgnacji, dlatego dobrze jest dopasowac kolor doniczek tarasowych  do kolorów kwiatów.