Dom seniora – alternatywne miejsce dla osób starszych

Najnowsze badania przeprowadzone przez firmę, która zajmuje się statystyką i różnymi pomiarami w społeczeństwie ostatnio pokazują wyniki swoich najnowszych badań, w których stwierdzono, iż zdecydowana większość naszego społeczeństwa coraz szybciej się starzeje. Te same badania udowodniły, że w więcej ludzi starzeje się w miastach niż na wsi. Są to przerażające dane, ponieważ z roku na rok obserwuje się, że w naszym kraju rodzi się co raz mniej dzieci.

Coraz więcej domów seniora w naszym kraju

Z uwagi, na coraz bardziej starzejące społeczeństwo jesteśmy zmuszeni budować co raz to więcej domów seniora czy placówek przeznaczonych do opieki osobom starszym, a niekiedy schorowanym.

Domy seniora, to małe wspólnoty mieszkaniowe dla seniorów, którzy potrzebują pomocy w codziennych zadaniach. W takich domach zazwyczaj zapewniaj się podopiecznym podobny poziom opieki jak ośrodki życia wspomaganego, ale społeczności są znacznie mniejsze. Przede wszystkim dom seniora Pruszków, to dom z dala od domu, który nadal wygląda i czuje się jak w domu, a nie otoczenie instytucjonalne. W takim domu osoby starsze spędzają swoją starość, a dzięki opiece pracowników ośrodka czują się bezpiecznie i czują, że ktoś o nich dba. Ktoś im zawsze pomoże w czynnościach dnia codziennego, przypomni o przyjęciu leków, czy jak będzie taka potrzeba, umówi wizytę z lekarzem, czy zaprowadzi do opiekuna medycznego. Ponieważ często się zdarza, że domownicy domu seniora to osoby bardzo schorowane potrzebujące opieki medyka. W całym kraju domy seniora potoczne nazywane są różnymi nazwami, w tym domy opieki, domy opieki dla osób starszych, domy rodzinne dla dorosłych, domy zarządu i opieki oraz domy opieki osobistej.

Co można oczekiwać od domu seniora w Pruszkowie?

Wszystkie domy seniora zapewniają niezbędną usługę: opiekę nad seniorami w domowym otoczeniu. Dom seniora Pruszków pełni całodobową opiekę dla takich osób. Prawie wszyscy mieszkańcy domów opieki mają 65 lat i więcej, a prawie połowa ma 85 lat lub więcej. Około 50 procent mieszkańców domów opieki pozostaje na co najmniej rok, a 20 procent zostaje na około pięć lat. Seniorzy, którzy muszą zostać dłużej, mogą stanąć w obliczu długiego pobytu w domu seniora. Bez znaczenia czy to krótki, czy długi pobyt, każdy domownik może liczyć na stały nadzór i wsparcia pracowników domu seniora, a jak zastanie taka potrzeba to także pomoc medyka.

W erze starzejącego się społeczeństwa dom seniora może być dobrą alternatywą i miejscem dla osób starszych. Doświadczeni pracownicy takich domów zaopiekują się osobami starszymi i sprawią, iż całodobowy pobyt będzie przyjemny, a zarazem miłym wspomnieniem dla takich osób.