Zamieszkaj na Białołęce

Białołęka to piękna i historyczna dzielnica Warszawy. Jest miejsce dla wielu mieszkań i apartamentów, a także wielu innych rodzajów mieszkań. Dzielnica jest dobrze skomunikowana z resztą miasta, z różnymi dostępnymi środkami transportu publicznego. Białołęka to świetne miejsce do życia dla tych, którzy chcą być blisko akcji Warszawy, ale nie chcą mieszkać w centrum miasta. Na Białołęce znajdują się liczne parki i tereny zielone, dzięki czemu jest to doskonałe miejsce na spacer lub relaks w słoneczny dzień. W dzielnicy znajduje się również wiele sklepów, restauracji i kawiarni. Jeśli szukasz mieszkania w Warszawie, na Białołękę zdecydowanie warto się zastanowić.

Mieszkania na Białołęce – a gdzie ona leży?

Białołęka to dzielnica Warszawy, Polska. Znajduje się w północno-wschodniej części miasta, nad Wisłą. Nazwa Białołęka oznacza po polsku „białe pole”.

Dzielnica powstała 1 stycznia 2002 roku z połączenia dawnej Białołęki i warszawskiej Woli. Powierzchnia Białołęki to około 36 kilometrów kwadratowych. W 2010 r. dzielnica liczyła 138.466 mieszkańców.

Białołęka bardzo szybko się rozwija przez co buduje się wiele mieszkań

Białołęka to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy. Jest to głównie dzielnica mieszkaniowa, z wieloma wieżowcami. W dzielnicy znajdują się również obszary przemysłowe.

Pierwsze osady na terenie Białołęki powstały w XIV wieku. Pierwsza wzmianka o wsi Biała pochodzi z 1426 r. W XVI w. teren ten znalazł się w granicach Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

W XVIII w. Biała przeszła na własność Radziwiłłów. W 1772 r. teren ten został włączony do Królestwa Pruskiego w I rozbiorze Polski. W 1807 r. weszło w skład Księstwa Warszawskiego. Po klęsce Napoleona w 1815 r. został ponownie zaanektowany przez Prusy i wszedł w skład Prowincji Poznańskiej.

W 1918 r. Biała ponownie znalazła się w granicach Polski. W 1925 r. przemianowano ją na Białołękę i zamieniono na miasto. W 1939 r. został zaanektowany przez hitlerowskie Niemcy i przemianowany na Reichshof-Biela.

Po II wojnie światowej Białołęka ponownie znalazła się w granicach Polski. W 1946 r. został przekształcony w dzielnicę Warszawy. W 2002 roku ponownie stał się samodzielną dzielnicą.

Białołęka to dynamiczna dzielnica z wieloma mieszkaniami

Białołęka to dynamicznie rozwijająca się dzielnica. Powstaje tu wiele nowych apartamentowców. W dzielnicy znajdują się również centra handlowe i inne firmy komercyjne.

Dzielnica jest dobrze skomunikowana z innymi częściami Warszawy. Przez Białołękę przebiega kilka linii autobusowych i tramwajowych. W dzielnicy znajduje się również stacja kolejowa Warszawskiej Kolei Dojazdowej.