Rekuperatory warszawa — korzyści z instalacji systemu rekuperacji

Czy zastanawiałeś się kiedyś czym są rekuperatory, lub jakie korzyści przynoszą Twojemu domowi, lub firmie? Nie jesteś sam — ale nie martw się. Rekuperatory Warszawa są super łatwe do zrozumienia i proste do wprowadzenia w życie. Czytaj dalej, jeśli chcesz wiedzieć więcej.

Powietrze „skradzione” z zewnątrz jest w 100% odzyskiwane

Rekuperatory to skuteczny i opłacalny sposób na zwiększenie efektywności energetycznej domu. Są one rodzajem wentylatora z odzyskiem ciepła (HRV), który można zainstalować w każdym pomieszczeniu.

Rekuperator pobiera powietrze zewnętrzne i odzyskuje je, a następnie wykorzystuje je do ogrzewania lub chłodzenia powietrza wewnętrznego. Powietrze zewnętrzne jest oddzielane od wewnętrznego przez specjalny filtr, który jest zainstalowany przed rekuperatorem. Filtr ten zatrzymuje kurz i inne zanieczyszczenia, dzięki czemu nie dostają się one do pomieszczenia wraz ze świeżym powietrzem z zewnątrz.

Rekuperatory są systemem energooszczędnym, ponieważ odzyskują 100% energii z zewnątrz! Dodatkowo urządzenia te mają bardzo małą powierzchnię i nie wymagają dużo miejsca na montaż.

Mechanizm pracy jest bardzo prosty i nieinwazyjny

Rekuperatory wykonane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu są niezwykle trwałe i łatwe w czyszczeniu. Przez urządzenie przepływa powietrze, dzięki czemu możliwe jest jego schłodzenie. Zimne powietrze jest następnie kierowane do pomieszczenia przez kanał, gdzie pomaga w schłodzeniu pomieszczenia.

W urządzeniu nie ma żadnych ruchomych części. Dzięki temu jest ono bardzo łatwe w obsłudze i konserwacji. Rekuperatory nie wymagają w ogóle konserwacji. Wystarczy jedynie od czasu do czasu wyczyścić je za pomocą szmatki lub gąbki zwilżonej jedynie wodą.

Rekuperator może być stosowany w każdym rodzaju budynku, również takim, w którym mieszkają zwierzęta domowe lub dzieci. 

Rekuperatory mogą pomóc Ci zaoszczędzić na rachunkach za media

Rekuperatory są jednym z najbardziej skutecznych sposobów na zmniejszenie kosztów energii. Mogą one pomóc zaoszczędzić na rachunkach za media, a także zmniejszyć ślad węglowy.

Rekuperatory są również znane jako regeneracyjne wymienniki ciepła lub regeneracyjne powietrzne wymienniki ciepła (RAHE). Ich główną funkcją jest odzyskiwanie ciepła z powietrza wylotowego, zanim opuści ono budynek. Dzięki temu idealnie nadają się do zastosowań przemysłowych, ale mogą być również stosowane w budynkach mieszkalnych.

Do korzyści wynikających z zainstalowania systemów rekuperacji należą:

  • Zmniejszone zużycie energii
  • Niższe rachunki za media
  • Zmniejszona emisja CO2