Materac z kokosa dla zdrowia

Włókno kokosowe to naturalny materiał, który od dziesięcioleci jest wykorzystywany w konstrukcji materacy. Ponieważ jest to materiał trwały, przyjazny dla środowiska i całkowicie naturalny, materace z włókna kokosowego zyskały w ostatnich latach na popularności. Włókno kokosowe pochodzi z łupin orzechów kokosowych, które są suszone, a następnie prasowane w arkusze lub granulki. Kiedy są one połączone z pianką lateksową i innymi materiałami, aby stworzyć materac, otrzymujemy unikalny produkt, który oferuje wiele korzyści zdrowotnych dla Twojej sypialni! Dowiedz się, dlaczego warto kupić materac z kokosa. 

Czym jest materac z kokosa?

Materac kokosowy to tradycyjny i naturalny materiał. Kokos jest owocem palmy kokosowej i ten owoc ma wiele korzyści zdrowotnych, zwłaszcza dla Twojej skóry. Powodem, dla którego osoba powinna używać materaca kokosowego, jest to, że może poprawić swoje zdrowie, jak również zapewnić komfort snu.

Niektóre inne zalety obejmują bycie hipoalergicznym (nie wywołuje alergii), przyjaznym dla środowiska (biodegradowalny), długotrwała trwałość bez żadnych szkodliwych chemikaliów dodanych do jego struktury, w tym formaldehydowych klejów używanych w procesie produkcji, więc nie ma toksycznych oparów uwalnianych do środowiska po wyrzuceniu po użyciu).

Jak powstaje włókno kokosowe?

Błonnik kokosowy jest wytwarzany z wysuszonych łupin orzechów kokosowych. Łuska jest włóknistym materiałem, który otacza mięso kokosa. Po wysuszeniu można ją zmielić na włókna i prząść na przędzę. Przędza jest następnie tkana w tkaninę, która może być wykorzystana do produkcji materacy lub innych tekstyliów.

Korzyści zdrowotne wynikające z używania materaca z kokosa

Materac z kokosa to naturalny materiał, który jest hipoalergiczny, odporny na roztocza, pleśń i grzyby. Włókna kokosowe są oddychające, co pomaga ciału łatwiej oddychać, usuwając nadmiar wilgoci ze skóry.

Ważne jest, abyś kupił dobrej jakości materac z włókna kokosowego, ponieważ będzie on trwał dłużej niż materace z pianki poliuretanowej i nie będziesz miał żadnych alergii spowodowanych roztoczami kurzu lub gromadzeniem się pleśni/pleśni.

Ponieważ są one wykonane w 100% z naturalnych materiałów, są również bardziej trwałe niż materace poliuretanowe, które z czasem mogą się zepsuć ze względu na chemikalia stosowane w procesie ich produkcji.

 

Włókno kokosowe jest czasami mieszane z innymi materiałami naturalnymi lub syntetycznymi. Na przykład, pianka pamięciowa może być dodana w celu poprawy komfortu. Jeśli zamierzasz kupić materac kokosowy wykonany z włókien naturalnych, upewnij się, że zawiera on 100% bawełny organicznej lub inne materiały organiczne, takie jak jedwab lub wełna.