10 przerażających filmów o opętaniach które skłonią was do wezwania egzorcysty

10 przerażających filmów o opętaniach które skłonią was do wezwania egzorcysty

10 przerażających filmów o opętaniach, które skłonią Cię do wezwania egzorcysty

1. Egzorcysta (1973)

Jednym z najbardziej znanych filmów o opętaniu jest klasyczny thriller grozy „Egzorcysta”. Opowiada on historię małej dziewczynki opętanej przez złe duchy. Film ten jest tak przerażający, że skłonił wiele osób do zastanowienia się, czy takie opętanie może istnieć w rzeczywistości.

2. Egzorcysta II: Heretyk (1977)

Kontynuacja filmu „Egzorcysta” przynosi kolejną porcję horroru opartego na realnych opowieściach o opętanych osobach. Film ten wyróżnia się doskonałą grą aktorską oraz stroną wizualną, która potrafi przyprawić o dreszcze.

3. Egzorcysta III (1990)

Kolejna część serii „Egzorcysta” nadal trzyma w napięciu widza i stawia pytania o naturę zła oraz istnienie opętań. Podobnie jak poprzednie filmy, posiada wspaniałe aktorstwo oraz straszną atmosferę, która dostarcza wyjątkowych wrażeń.

4. Egzorcysta i Egzorcysta II: Heretyk – oczyszczone wersje (2000)

Oczyszczone wersje dwóch pierwszych filmów „Egzorcysta” oraz „Egzorcysta II: Heretyk” skupiają się na roli egzorcystów i próbie oczyszczenia opętanych dusz. Są one bardziej odważne i brutalne, a jednocześnie przerażające.

5. Opętanie (2000)

„Opętanie” to film oparty na rzeczywistej historii opętanej dziewczyny, Anneliese Michel. Opowiada on o dramatycznych próbach jej oczyszczenia, a także zderzeniu nauki z duchowością. To jedno z najbardziej przerażających filmów, które doprowadzą Cię do przemyśleń nad naturą zła i opętania.

6. Zew Cthulhu (2005)

Film oparty na twórczości H.P. Lovecrafta, który jest jednym z najważniejszych pisarzy grozy. „Zew Cthulhu” przedstawia historię serie zakodowaną w snach, opętaniem i kosmicznymi istotami, które chcą zdobyć kontrolę nad światem. To film, który przyprawi Cię o koszmary senne.

7. Ostatnia Egzorcyzmy (2010)

W oparciu o autentyczną historię oparta została produkcja „Ostatnia Egzorcyzmy”. Ukazuje ona przerażającą walkę egzorcysty z demonami, które opętują młodą dziewczynę. Ten film z pewnością skłoni Cię do przemyśleń na temat istnienia zła i mocy egzorcyzmów.

8. Conjuring: Zaczątek (2013)

„Conjuring: Zaczątek” jest prequelem popularnej serii „Obecność”. Opowiada o opętaniu dwóch sióstr przez ducha, co prowadzi do dramatycznych wydarzeń. Film ten przeraża swoją autentycznością, a historia doprowadzi Cię do konieczności sprawdzenia, czy w Twoim życiu nie ma czegoś nadprzyrodzonego.

9. Opętanie Emily Rose (2005)

„Opętanie Emily Rose” to film, który ma w sobie elementy horroru i dramatu. Przedstawia historię opętanej nastolatki, która umiera w wyniku brutalnego egzorcyzmu. Film ten wprowadza pytania o granicę między nauką a wiarą oraz przeraża swoją autentyczną atmosferą.

10. Zachrzczeni diabłem (2012)

Ostatni na naszej liście jest film „Zachrzczeni diabłem”, który opowiada historię rodzeństwa opętanego przez demony. Ten film jest doskonałym uzupełnieniem naszej listy, ponieważ przerażającą atmosferą i dźwiękiem wprowadzi Cię w sam środek opętanych umysłów.

Jeśli jesteś fanem horrorów i poszukujesz filmów, które naprawdę skłonią Cię do przemyśleń nad opętaniami i wezwania egzorcysty, powyższe produkcje będą dla Ciebie idealne. Przygotuj się na moc emocji, dreszczyk grozy oraz nieustanne zastanawianie się, czy to, co widzisz na ekranie, jest tylko fikcją czy może coś więcej.


Pytania i odpowiedzi

Jakie filmy o opętaniach warto obejrzeć, aby poczuć dreszcz emocji?

Zadaniem tego artykułu jest przedstawienie listy filmów o tematyce opętania, które są szczególnie przerażające i mogą skłonić widza do wezwania egzorcysty. Poniżej znajduje się lista 10 pytań i odpowiedzi na temat tych właśnie filmów.

1. Jaki film opowiada o opętaniu młodej dziewczyny?

Film „The Exorcist” (Egzorcysta) znany jest jako jeden z najbardziej przerażających filmów o opętaniu. Opowiada on historię młodej dziewczyny Regan, która zostaje opętana przez złego ducha.

2. Jakiej tematyki jest horror „The Conjuring” (Obecność)?

Horror „The Conjuring” (Obecność) opowiada o przypadku opętania rodziny przez złowrogiego ducha, którego badają para demonologów.

3. Jak nazywa się film o zakonnicach w opętanych zakonach?

Film „The Nun” (Młoda zakonnica) to spin-off z serii „The Conjuring”. Akcja filmu rozgrywa się w opętanym zakonie, gdzie główna bohaterka musi stawić czoła złemu duchowi.

4. W jakim filmie opętanie działa na głównego bohatera poprzez telefon komórkowy?

Film „One Missed Call” (Jeden przegapiony telefon) przedstawia historię opętania, które działa na głównego bohatera poprzez tajemnicze telefony.

5. Jakie są cechy filmu „The Possession” (Opętanie)?

Film „The Possession” (Opętanie) opowiada o losach rodziny, która znalazła starożytną skrzynię, podczas eksploracji której jedno z dzieci zostaje opętane przez złego ducha.

6. W jakim filmie opętanie jest wynikiem złego eksperymentu naukowego?

Film „The Last Exorcism” (Ostatnie opętanie) ukazuje historię egzorcysty, który bierze udział w rzekomo ostatnim opętaniu, które okazuje się być wynikiem złego eksperymentu naukowego.

7. Czy są jakieś filmy o opętaniu, które bazują na prawdziwych wydarzeniach?

Tak, film „The Exorcism of Emily Rose” (Egzorcyzmy Emily Rose) oparty jest na prawdziwej historii opętania Anneliese Michel, która zmarła podczas egzorcyzmów.

8. Jakie są cechy filmu „Deliver Us from Evil” (Wybaw nas od złego)?

Film „Deliver Us from Evil” (Wybaw nas od złego) oparty jest na prawdziwej historii funkcjonariusza policji, który bada przypadki opętań w Nowym Jorku.

9. Kto jest reżyserem filmu „Rosemary’s Baby” (Dziecko Rosemary)?

Film „Rosemary’s Baby” (Dziecko Rosemary) został wyreżyserowany przez Romana Polańskiego i opowiada o kobiecie, która jest opętana przez demona.

10. Gdzie można obejrzeć te przerażające filmy o opętaniach?

Wiele z tych filmów jest dostępnych na platformach streamingowych takich jak Netflix, Amazon Prime Video czy HBO GO. Dodatkowo, można również wypożyczyć lub kupić je na DVD lub Blu-ray.